Πέμπτη 26 Αυγούστου 2010

Ζωντανά ο αγώνας του ΠΑΟΚ με τη Φενερμπαχτσέ στην Κωνσταντινούπολη!

Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα μέσω του blog μας!

Ο αγώνας στην Κωνσταντινούπολη αρχίζει με την ατμόσφαιρα να είναι πολύ θερμή από τους οπαδούς και των δύο ομάδων.

1' Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να βγει μπροστά με τον Φιλομένο, ο οποίος δεν πρόλαβε την μπάλα

2' Ο Νιάνγκ χάνει την πρώτη καλή ευκαιρία καθώς από πολύ καλή θέση στέλνει την μπάλα άουτ

6' Πολύ ωραία προσπάθεια από τον Βιεϊρίνια αλλά το γύρισμά του έδιωξαν οι αμυντικοί της Φενέρ

8' Νέα ευκαιρία για τον Νιάνγκ που από καλή θέση με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ

10' Ο ΠΑΟΚ... παγώνει το ματς με ευκολία

13' Ο Βιεϊρίνια έπιασε το δυνατό σουτ με τον Βολκάν να μπλοκάρει στην αριστερή του γωνία

19' Οι «ασπρόμαυροι» κρατάνε άνετα το μηδέν

24' Μεγάλη απόκρουση για τον Κρέσιτς ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Στοκ. Ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς

30' Ο ΠΑΟΚ έφυγε στον αιφνιδιασμό με τον Φωτάκη να πιάνει το σουτ και να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ

33' Ο Σαλπιγγίδης φεύγει απέναντι από τον Βολκάν πιάνει το σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας της Φενέρ αποκρούει

37' Ένταση στις εξέδρες ανάμεσα στους οπαδούς του ΠΑΟΚ και της Φενέρ χωρίς να υπάρξει συνέχεια

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να κρατάει χωρίς πρόβλημα το μηδέν και την πρόκριση για τους ομίλους του Europa League.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

49' ΓΚΟΛ: Η Φένερμπαχτσε ανοίγει το σκορ. Ο Εμρέ πιάνει το δυνατό σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα,με τον Κρέσιτς να ευθύνεται καθώς δεν μπόρεσε να διώξει.

52' Η Φενέρ βρίσκεται συνεχώς στην επίθεση,έχοντας μπει πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος

55' Κίτρινη κάρτα στον Οκούζ

56' Σοβαρό λάθος του Κοντρέρας και του Γκαρσία, με τον Κρέσιτς όμως να μπλοκάρει το σουτ που επιχείρησαν οι γηπεδούχοι

62' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Φιλομένη φεύγει στον αιφνιδιασμό κάνει το σουτ η μπάλα χτυπώντας στους αμυντικούς στρώθηκε στον Σαλπιγγίδη που από το μισό μέτρο δεν κατάφερε να την σπρώξει στα δίχτυα. Πραγματικά μια μοναδική ευκαιρία για τον «δικέφαλο του βορρά».

65' Οι Τούρκοι με τον Άλεξ χάνουν μία ακόμα ευκαιρία

68' Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά

68' Ο Άλεξ εκτελεί φάουλμε τον Κρέσιτς να μπλοκάρει

69' Και πάλι ο Άλεξ έφτασε κοντά στο γκολ με τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ να διώχνουν σε κόρνερ

77' Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.Ο Λίνο βρίσκει εξαιρετικά τον Σαλπιγγίδη ο οποίος δεν πιάνει καλό πλασέ δίνοντας την ευκαιρία στον Βολκάν να διώξει

78' Στο κόρνερ ο Μαλεζάς με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα άουτ

78' Ο Βολκάν προλαβαίνει τον Σαλπιγγίδη με τον ΠΑΟΚ να έχει βγει μαζικά στην επίθεση

81' Δεν γίνονται αυτά ο ΠΑΟΚ χάνει ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία με τον Βιεϊρίνια να κάνει ότι θέλει την άμυνα να γυρίζει την μπάλα χωρίς όμως να καταφέρνει ο Σαλπιγγίδης να μπει στην φάση

85' Η Φενέρ βγήκε στην αντεπίθεση με τον Γκοχάν να χάνει πολύ καλή ευκαιρία στέλνοντας από εξαιρετική θέση την μπάλα άουτ

90' Ο Άλεξ με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ

90' Τρία λεπτά καθυστέρηση

90' Λήξη του αγώνα με την πρόκριση να κρίνεται στην παράταση

91' Αρχίζει το πρώτο μέρος της παράτασης

95' Ο Άλεξ πιάνει το σουτ με τον Κρέσιτς να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα

99' Νέα μεγάλη προσπάθεια με τον Άλεξ να περνάει όποιον βρει και να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ

102' ΓΚΟOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Η ΠΑΟΚάρα με τον Μουσλίμοβιτς φέρνει το ματς στα ίσια. Ο Βόσνιος φεύγει απέναντι από τον Βολκάν μετά από μαγική μπαλιά του Βιεϊρίνια και με εξαιρετικό πλασέ έκανε το 1-1.

105' Λήξη του πρώτου μέρους της παράτασης με τον ΠΑΟΚ να είναι μια ανάσα από την μεγάλη πρόκριση

106' Ο Σάντος έχασε καλή ευκαιρία για να κάνει το 2-1

118' Ο ΠΑΟΚ ελέγχει το παιχνίδι και πλέον οι Τούρκοι, μην έχοντας αρκετές δυνάμεις φαίνεται να τα έχουν παρατήσει

119' Μοναδική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 1-2. Ο Σαλπιγγίδης προ κενής εστίας δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

120' Ο Κρέσιτς διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

120' Λήξη του αγώνα με τον ΠΑΟΚ να παίρνει μάγκικη πρόκριση για τους ομίλους του Europa League.